Kayseri Dövme Sildirme

Dövme silme nedir?
Dövme silmede kullanılan lazerler cildin Kayseri Kalıcı Dövme Silme renkli pigmentlerine zarar vermeden ulaşır. Pigmentler, Kayseri Dövme Sildirme Merkezleri lazerin dövme pigmentleri tarafından emilmesinden kaynaklanan ses ve ışıkla bozulur. Vücudun savunma sistemi daha kolay yutulur ve parçalanmış Kayseri Dövme Sildirme Fiyatları küçük dövme pigmentlerini yok eder. Ortalama olarak bu 5-10 seanstır.

Lazerle dövme nasıl kaldırılır?
Öncelikle sadece hedef pigmentlerin (renklerin) lazer ışınları yaydığını belirtiyoruz. Lazer ışınlarının yok ettiği dövme pigmentleri vücudun doğal savunma mekanizmalarıyla açığa çıkacaktır.

Kalıcı lazer dövme silme başarısı;
• Dövme ve cilt rengi.
• Kullanılan boyaların türü.
• Uygulama derinliği, yoğunluk ve dövme yöntemi.
• Dövme yaşı
• Kullanılan lazer sistemine bağlı olarak büyük ölçüde değişir.

Lazerle dövme silme işlemi herhangi bir bölgeye uygulanıyor mu?

Lazerle dövme silme işlemi uzun yıllardır güvenli bir yöntem olmasına rağmen, bazı durumlarda dikkatli kaçınılmalıdır. Bu durumlar;
• Saç yapısı henüz tamamlanmamış gençler için (lazer ışınları saç köklerini de uyarabilir)
Hepatit B hastaları
• Hamile
• Deri ve cilt hastalıkları olan kişiler
Yara izlerinde ve açık yaralarda
• Egzama ve mantar enfeksiyonu olan alanlar.
Beni kendine bağla
• Burun ve kulakta
• Göz ve kirpik çevresine UYGULAMAYIN.

Dövme silme nedir?
Dövme silme olarak bilinen işlem, dövme yaptıran kişiler bu büyümelerden daha sonra kurtulmak istediği için yapılmaktadır. Gerçekleştirilen işlemler, beklenmedik bir şekilde büyük pişmanlıklara neden olabilir. Nasıl çıkarılmak istediğinize karar vermek önemlidir. Lazer ve piyasada dövme silici krem ​​adı altında satılan çeşitli kimyasallar ve ürünler en çok kullanılan yöntemlerdir.

Bir lazerin kullanımı genellikle bir dövmeyi ciltten tamamen çıkarmak için kullanılır. Ek olarak, genellikle uzun süreli gereklidir. Lazer yöntemi seçilirse, nerede yapılacağı çok önemlidir. Farklı ve renkli dövmeler varsa farklı lazer türleri araştırılmalıdır. Bu, PicoSure lazer aplikatöründe son zamanlarda tanıtılan önemli gelişmelerden biridir. Bu yöntem üç dalga boyunda çalışır.

Dövme silme işlemi nasıl yapılır?
Büyük bir coşkuyla yapılan dövmeler büyük bir pişmanlıkla kaldırılmak istenir. Lazer sistemleri ile cilt dövmeleri yüksek enerji ve kısa atımlarla silinebilir. Örneğin, Q anahtarlı bir lazer sistemi bunlardan biridir. Dövmelerin silinmesi ciltte iz bırakmadan veya çevresindeki normal dokuya zarar vermeden onarılabilir.

Bu işlemleri uzman olarak yapmak önemlidir. Aynı zamanda riski en aza indiren bir süreçtir. Yöntemin tüm renkler için geçerli olduğunu söyleyebiliriz. Dalga boyuna bağlı olarak farklı türleri vardır. Bazıları mavi, siyah ve yeşil dövmelerin silinmesinde etkilidir. Diğer çeşitler kırmızı, turuncu ve sarı renkleri etkiler. Genellikle siyah dövmeler farklı renklere daha iyi yanıt verir.

Dövme silme uygulamasının faydaları nelerdir?
Kişiler tarafından bilmeden ve deneyimsiz dövmeler silinse de bu durum geri dönüşü olmayan estetik sorunlara ve maddi kayıplara neden olabilmektedir. Bu işlemi kaldırırken, gerçekleştirilecek doğru yöntemi seçmelisiniz. Örneğin, bir dövmeyi asitle aşındırmak yara izlerine neden olabilir. Dövmelerin çıkarılması farklı yöntemler kullanılarak gerçekleştirilir.

Q anahtarlı lazerler olan cihazlar, dövmenin rengini aydınlatmaktadır. Dövmenin rengi her uygulamada hafifçe parlar. Çıkarma işlemi sağlıklı bir şekilde yapılmalıdır. Bu uygulama sağlıklı bir yöntem olarak kullanılabilir. İstenmeyen dövmelerden kurtulmak kolaydır. Bunu sadece kendi alanlarındaki uzmanların ve profesyonellerin yapması önemlidir.

Dövmeyi kim sildirebilir?
Uygulamasında dövme yaptıran kişilere dövme silme işlemleri uygulanabilir. Özellikle görünen bölgelerde dövmeyi kaldırmak isteyen kişiler bu işlemi çok sık yapmaktadır. Kural olarak, zamanla sıkıldığınız ve artık istemediğiniz bir durum nedeniyle gerekli işlemler yapılır. Çıkarma işlemi çok uzun ve sancılı bir süreci gerektirir. Dövme sildirmeyi düşünenler, bu işlemi hangi yöntemlerle yapacaklarını iyi bilmelidir.

Silme işleminde cilt tipi, rengi, dövme mürekkebi türü, boyutu çok önemlidir. Lazer tercih edenlerin, lazerin türüne bağlı olarak ciltlerine sulama, kabuklanma, kaşıntı, pullanma gibi yanık ve yaralar için günde en az iki veya üç kez merhem sürmeleri gerekebilir.

Kaç seans silinmeli?
Kalıcı dövmelerden kurtulmak uzun bir süreç alır. Özellikle dövme yapılırken çok önemlidir. Ek olarak, renk ve hobi veya profesyonel dövme, çıkarma işlemi için gereklidir. Genellikle 5 yaşın üzerindeki dövmeleri çıkarmak kolaydır.

Öte yandan pigmentler güçlü olduğu için yeni dövmelerin silinmesi daha zordur. Dövmenin büyüklüğüne göre dövme siyahsa ve dövmenin büyüklüğüne göre 5 yıla kadar yapılmışsa 4-5 seans yeterli olacaktır. Ancak yeni bir renkli dövmenin silinmesi çok fazla seans yapılmadan yapılabilir. Seanslar arasında 4-6 hafta olmalıdır.

Dövme silme işlemi sürer mi?
İstenmeyen dövmelerin silinmesi belirli bir süreç ve seans gerektirir. Dövmenin boyutu kişinin ağrı eşiğine göre değişir. Tipik olarak dövme yapılmadan önce iğne veya kremle lokal anestezi verilir. Dövme silme bir iyileşme süreci ise lazerle yapılırsa ciltte hafif bir yanık oluşabilir.

Yanık ise krem ​​ile iyileşme süreci hızlandırılabilir. 3-4 gün sonra kapalı bir pansuman açılır. Daha sonra 5-7 gün içinde yaralar iyileşmeye başlar. Temizleme işlemini yapan uzmanın tavsiyesi üzerine kremler kullanılmalıdır.

Dövme silindikten sonra nelere dikkat etmeliyim?
İstenmeyen dövmelerin çıkarılması uzun süreli gerektirebilir. Bu uygulamadan sonra cildin hassasiyeti artar. Bu nedenle büyük özen gerekir. Silme işlemi, dövme renginin büyüklüğüne ve karmaşıklığına göre seanslara bölünür. Bunlar dövme silme maliyetini etkiler. İşlemden sonra kabuklar görünebilir, bazen kanama ve yaralar olabilir.

Nemlendiriciler ve cilt onarım ürünleri doğrudan hastaya tavsiye edilir. Kabuk ve çizikleri hızla gidermek için düzenli ilaç kullanımı şarttır. Aynı zamanda güneşe çıkarken korunmak da çok önemlidir. Bu aşamada cilt iyi nemlendirilmeli ve korunmalıdır. Uygulamadan sonra alan 24 saat kapalı kalmalıdır. Su ile temas etmemeli ve güneş ışığından korunmalıdır.