Kayseri Karbon Peeling

Güzel ve temiz bir cilde sahip olmak herkesin hayalidir. Cilt ne kadar temiz ve güzelse kişi kendini o kadar iyi hissedecektir. Bu nedenle cildin temizlenmesi çok önemlidir. Yaşlanmanın neden olduğu sivilce izleri, güneş lekeleri ve çeşitli lekeler karbon kabuğu ile giderilebilir. Bu işlem birçok önemli cilt problemi için faydalıdır. Size işlemle ilgili daha fazla ayrıntı vermek istiyoruz.

Karbon Peeling nedir?

Cildimiz dış müdahalelere karşı çok hassastır. Cildin doğal bir sorunu olan güneş, toz, makyaj kalıntıları ve yaşlanma ciltte çeşitli lekelere neden olur. Tüm bu faktörler cildin yağlı, daha görünür gözeneklere ve doğal olarak kirlenmesine neden olur. Karbon peeling kullanımı ciltte ortaya çıkan tüm bu sorunların giderilmesinde etkili bir işlemdir. İşlem sırasında karbon bileşenler ve lazer birlikte cilde uygulanır. Derideki lekeleri etkili bir şekilde çıkarmaya çalışırlar.

Karbon Peeling işleminin faydaları nelerdir?

Ciltteki lekeler üzerinde büyük etkisi olan karbon soyma işleminin birçok önemli faydası vardır. Bu faydalar hakkında bilgi verirsek. Yani;

Yaşlanma ve güneş hasarından kaynaklanan lekeleri etkin bir şekilde giderir.
Ciltteki geniş gözeneklerin görünümünü azaltır.
Cilde gerginlik sağlar ve sarkmaları önler.
Ciltteki kolajen miktarını artırır.
Kırışıklık giderme sağlar.
Cilt tonunu etkili bir şekilde aydınlatır ve parlaklığı geri kazandırır.
Yağlı cildi önler.
Siyah noktaları temizler ve siyah noktaların oluşmasını önler.
Akne oluşumunu engeller.
Uygulamanın birçok önemli faydası vardır. Özellikle işlem düzenli aralıklarla uygulandığında çok daha etkili sonuçlar elde edilmektedir.

karbon peeling nasıl uygulanır

Karbon peeling kimler için kullanılır?

Bu işlem genellikle tehlikeli olmadığı ve herhangi bir zararı olmadığı için yaşa veya cinsiyete bakılmaksızın herkese uygulanabilir. Cildinde sivilceden rahatsız olan herkes bu işlem için rahatlıkla başvurabilir ve peelingten faydalanabilir. Tekrarlayan uygulamalar zamanla çok daha etkili hale gelecek ve çok daha başarılı sonuçlar alınacaktır.

Karbon peeling hangi cilt problemlerinde etkilidir?

Karbon peeling, birçok cilt probleminde etkili olan bir işlemdir. Lekeler, kırışıklıklar, siyah noktalar ve sivilceler, düzensiz renkler gibi yaygın cilt problemlerini tedavi etmek için kolayca uygulanabilir.

Karbon peeling nasıl uygulanır?

Cilt üzerinde böylesine olumlu bir etkisi olan peeling işleminin nasıl uygulandığından bahsetmek istiyoruz. Bu çok kısa uygulamanın çalışma adımları aşağıdaki gibidir:

Önce cilt temizlenecek bir solüsyonla tedavi edilir.
Cildi temizledikten sonra işlemde kullanılacak ve cilde oldukça faydalı olacak karbon parçacıklı bir peeling malzemesi uygulanır.
Cildin bu kabuğu 15-20 dakika içinde emmesi beklenir. Bu süre zarfında cilt bu çok faydalı karbon partiküllerini emer.
Bekleme süresi boyunca bu kabuk kurur ve yapılacak bir sonraki şey bu kömürleri lazerle patlatmaktır. Burada yapılan işlemden korkmayın çünkü bu cildinize zarar verecek bir işlem değildir.
Karbon arıtma, hızlı ve oldukça verimli bir süreçtir. Bu nedenle, bu genellikle tercih edilir.

Bir karbon peeling kaç dakika sürer?

Daha önce de bahsettiğimiz gibi karbon peeling çok kısa süren basit bir işlemdir. Toplam işlem süresi genellikle 30 dakikadır. Bunun nedeni, bu süre zarfında uygulanan pullanma malzemesinin beklenen kuruma süresidir. Aksi takdirde, bir bütün olarak süreç için ayrılan süre çok uzun olmayacaktır. Yani gün boyunca ortalama 1 saatinizi ayırarak kolayca pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz.

karbon peeling seansı süresi

Karbon peeling ağrılı bir işlem midir?
İnsanların cildini uyuşturan ürünler cilt bakımı tedavilerinde yaygın olarak kullanılsa da bu eksfoliasyon işlemi ağrılı olmadığı için gereksizdir. Çok hafif bir karıncalanma hissi olmasına rağmen dayanılmaz bir ağrı yoktur. Bu işlemi acısız ve sakince yapabilirsiniz.

Karbon soymanın faydaları nelerdir?
Karbon peeling, cilt üzerinde önemli etkisi olan bir işlemdir. Sürecin önemli etkilerinin yanı sıra son derece önemli faydaları da vardır. Bunları şu şekilde listeleyebilirsiniz:

Bildiğiniz gibi yaz aylarında bazı işlemler uygulanamamaktadır. Bununla birlikte, bir karbon peeling, yaz veya kış fark etmeksizin yılın herhangi bir zamanında kolayca uygulanabilir.
Etkisi çok yüksektir ve ilk uygulamadan itibaren gözle görülür farklılıklar zaten görülmektedir.
İşlem sonrası kişi rahatlıkla günlük yaşantısına dönebilir.
İşlem sonrası ciltte herhangi bir iz veya kabuk kalmaz.
Cildin çok güzel görünmesini sağlayan çok basit bir uygulamadır.
Kaç seans kullanmalıyım?
İlk kez uygulandığında bile son derece önemli etkileri olan karbon peeling işlemi, en iyi sonucu almak için birkaç seansta uygulanır. İşlem için ideal seans aralığı 5-8’dir. Elbette bu durum kişilerin cilt yapısına ve genel olarak sorunun büyüklüğüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Kişilere ihtiyaçlarına göre uygun seanslar atanır.

İşlemden sonra nelere dikkat edilmelidir?
İnsanlar karbon soyma işleminden hemen sonra günlük yaşamlarına dönebilirken, dikkat edilmesi gereken birkaç önemli nokta vardır. Yani;

İşlem yaptığınız gün asla sıcak duş almamalısınız.
Hamam, sauna ve solaryum gibi çok sıcak ortamlardan kaçınılmalıdır.
Kişiler mümkün olduğu kadar direkt güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır.
İşlemden sonra kabuklar oluşursa kesinlikle çıkarılmamalıdır.
Kömürü uyguladıktan sonra dikkat edilmesi gereken ana noktalar bunlardır. İnsanların dikkat ettikleri süreçte hiçbir sorunu olmayacak.

Uygulamanın fiyatı nedir?
Doğal olarak kömür temizleme işlemi ile ilgili en çok merak edilen sorulardan biri fiyattır. İşlem ücretleri uygulanan seans sayısına göre değişmektedir. Sonuç olarak, insanlar cildin fiyatını ve tepki oranını belirlemek için kontrollere gelmelidir. Bundan sonra kaç tane işlem uygulanacak ve fiyatı olacak. Karbon tedavisi ücretleri, yıl boyunca kozmetik ve cilt bakım ürünleri için ödediğiniz ücretlerden çok daha uygundur. Dolayısıyla bu süreç her durumda daha faydalıdır. Saç ekim yöntemleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Karbon soyma
Karbon soyma nedir; Ciltteki gözenekleri sıkılaştırmanıza ve böylelikle cilde daha sıkı bir şekil vermenize olanak sağlayan lazer uygulamasıdır. Daha koyu ten rengine sahip kişilere lazerin uygulanmasını kolaylaştırmak için karbon peelinginde karbon likit kullanılmaktadır. Bir çeşit cilt yenilenmesi, yenilenmesini ve sıkılaşmasını sağlayan bir işlemdir.

Karbon kabuğu nasıl uygulanır?
Karbon kabuğu uygulamanın birkaç adımı vardır. Bu adımlardan ilki cilt temizliğidir. Cildi temizlemeden karbonla cilt yenileme yapılırsa iyi sonuçlar alınamaz. Cilt iyice temizlendikten sonra tamamen karbon likit ile kaplanır. Sıvı karbon kullanılmasının nedeni lazerin cildin rengini değiştirme etkisine sahip olmasıdır. Kömür sıvısı kullanılırsa cilt tonu eşitlenir ve tedavi için doğru renk sağlanır. Bu aşamada cildin sıvıyı iyi emmesi beklenir. Karbon soyma etkisi, sıvı emilimi ne kadar iyi olursa sonuçlar o kadar başarılı olur.

Deri karbon sıvısını emdikten sonra lazer görüntüleri ile tarama süreci başlar. Lazer atışlarının yoğunluğu burada çok yüksek olmamakla birlikte cilt tonuna göre ayarlanabilir. Bu işlem cilt altında kolajen gibi maddelerin sentezini tetikleyerek gözeneklerin küçülmesini sağlar. Ayrıca cildin daha parlak görünmesine yardımcı olur. Ayrıca bu işlem sayesinde cildin dokusu belli bir elastikiyet kazanır ve bu da onu daha sağlıklı kılar.

Karbon kabuğu kullanmanın faydaları nelerdir?
Cildin yenilenmesi için karbon kullanmanın ilk yararı, dokunun dökülmeden yeniden inşa edilmesine izin vermesidir. Kabuklar, özellikle kuru ciltte büyük bir kuruluğa neden olma eğilimindedir. Bunun nedeni, gerekli bazın ciltte pul pul dökülmesine neden olmalarıdır. Ancak karbon peeling uygulaması, belirli enzimlerin veya maddelerin doğrudan deri altında aktive edilmesi mantığıyla çalışır ve cildi pul pul dökmez.

Karbon kaldırma işleminin bir diğer faydası da cildin yağ ve nem dengesini düzenlemesidir. Bu da özellikle kış aylarında cilt gerekli nemi tutmadığı için ciltte kurumaya ve kırışıklıklara neden olur. Bu problemler karbon peeling ile de çözülebilir. Karbon kabukları ciltlerinde ton farklılıkları olan kişilere yardımcı olabilir. Karbon sıvısı sayesinde ciltteki renk farklılıkları daha dengelidir.

Son olarak lazer uygulamaları genellikle yaz aylarında yapılmamakla birlikte yılda 4 mevsim karbon cilt yenileme yapılabilmektedir.

Karbon Peeling Kayseri Fiyatları

Bu uygulamanın sahipleri tarafından en sık sorulan soru: “Karbon peeling uygulaması kaç seans sürüyor?” ve bu genellikle cildin tipine ve tonuna bağlıdır. Her seans genellikle 15-20 dakika sürer ve 1 hafta ara ile 4-5 seans yeterlidir. Ancak çok fazla cilt problemi varsa seans sayısı 10’a çıkarılabilir.

İlk seanslarda fazla etkisi olmamakla birlikte sonraki seanslarda cilt daha parlak ve sağlıklı hale gelir. Seanslar düzenli olarak yapılırsa en başarılı sonuçlar alınabilir. Bu süreçte kişilerin cilt sağlığına da dikkat etmesi ve süreci bozabilecek hareketlerden kaçınması gerekir.

Karbon kabuğu kullanmanın yan etkileri nelerdir? Riskli mi?
Lazer ışığı hem düşük seviyelerde hem de tüm süreç boyunca tıbbi amaçlarla kullanıldığı için karbon peelingi yan etkileri olan bir uygulama değildir. Bu tamamen tıbbi bir uygulama olduğu için uygulaması sırasında her türlü önlem alınır ve bilerek yapılır.

Kayseri karbon peeling Karbon peeling yaptıranlar Karbon peeling Ne ise yarar Kayseri cilt leke  bakımı Karbon peeling Kadınlar Kulübü Evde karbon peeling Karbon peeling gözenek sıkılaştırır mi Karbon peeling fiyat 2020